Термобілизна для полювання - це, мабуть, один з найважливіших елементів гардеробу сучасного стрілка. Воно поєднує відразу кілька унікальних якостей, і при цьому максимально зручне.
Основна мета термобілизни полягає у виведенні вологи з поверхні шкіри, тобто поту.
Але основне призначення не означає єдине. Такий одяг дуже функціональна, і останнім часом використовується всіма любителями екстремального відпочинку. А часто і звичайними городянами завдяки зручності та в шкарпетці, і в пранні.
З чого роблять термобілизну для полювання
Спочатку потрібні властивості матеріалу виявили у шерсті овець-мериносів. Вона була досить пористої, щоб вбирати вологу з одного боку і вводити її з іншого. Таку структуру створили і у синтетики, і домоглися подібного у інших тканин. Так що зараз існує туристичні термобілизна з:
Бавовни. Бюджетний варіант, який швидко зношується і вимагає прання після кожного використання.
Звичайна шерсть. Дуже добре справляється з вологою, але дуже швидко просочується запахами, і до того ж довго сохне після прання.
Синтетика. Хороша всім, крім втрати кольору після декількох прань. Т.зв. линька - єдине, з чим поки не впоралися вчені.
Шерсть овець мериносів. Еталон тканини для термобілизни, ось тільки купити таке не всім по кишені. Ціна дійсно кусається.
Комбіткань. Тут використана синтетика разом з волокнами вовни. Мабуть, оптимальний варіант і за якістю, і за вартістю. При мінімумі недоліків отримала всі переваги і синтетики, і натуральної вовни.
Всі ці матеріали активно використовуються при створенні білизни для мисливців, рибалок, туристів і спортсменів від бюджетних до ексклюзивних варіантів. У кожному ціновому сегменті ринку представлено досить більше різноманітність моделей.
Яке буває термобілизна
Говорячи ж про додаткові властивості цього одягу, однозначно потрібно згадати про:
швидкому висиханні після прання;
слабкою поглинання навіть самих їдких запахів;
антибактеріальних і антиалергенних властивості;
компресійних характеристиках, які покращують кровообіг і запобігають судоми;
збереженні тепла навіть при повному намоканні тканини.
І це не кажучи про традиційні якостях: виведенні поту і захисту від холоду. Саме таким значним набором достоїнств і обумовлена популярність термобілизни у мисливців, та й взагалі у всіх, хто підлягає буває в умовах холодного клімату. До речі, кажучи, полярники також відносяться до любителів такого білизни.
Як купити термобілизну в Україні
Ну тут все просто. По-перше, потрібно визначитися з бюджетом. По-друге, сформулювати, де буде використовуватися термобілизна. І по-третє, вибрати в цьому розділі або зайти в будь-який магазин зброї мережі ПОЛЮВАННЯ. Консультанти допоможуть і правильно підібрати розмір, і точно визначитися з моделлю, і порадять найкращий бренд.