Кулі для пневматики - це особливий вид боєприпасів, які використовуються в пневматичній зброї, відповідно. Прийнято вважати оптимальний патрон має форму кулі. Так, сферичні кулі давно вже стали традиційними, але далеко не єдині. Більш того, на ринку України в загальному і в мережі збройових магазинів ОХОтА представлено стільки варіантів, що Ви однозначно буде здивовані. І що найцікавіше, кожен з них зайняв свою нішу і затребуваний у вітчизняних стрільців.
Якими бувають пневматичні патрони
Стандартна класифікація куль для пневматики проходить за формою снаряда.
З моменту винаходу знаряддя такого типу з'явилося безліч різних форматів. Більшість з них відсіялися під час активної стрільби. А ось що залишилися довели свою ефективність. В Україні можна придбати кулі:
Сферичні. Традиційні кульки зі свинцю або стали з хорошою щільністю, точністю і проникаючу здатність. Ось тільки ефективна дистанція максимум 6-7 метрів. Причому бувають навіть бронебійними з додатковим важким сердечником і дуже високою результативністю поблизу.
Напівсферичні. Круглий наконечник забезпечує силу удару і пробивальність, а широкий хвостовик - точність і стабілізацію. Добре показують себе навіть на дистанції в 50 м, придатні для полювання і спорту, але ціна далеко не кожному підходить.
Ковпачкові. Складаються з декількох частин, за що і отримали назву. Зазвичай використовуються для спортивної стрільби з-за відмінної точності і стабілізації, але ось пробивна здатність слабка, і підходить більше для паперових мішеней. Мабуть, кращий спортивний варіант.
Конічні. Виконані у формі конуса з гострим наконечником. Відрізняються хорошою проникаючою здатністю. Але через погану стабілізації підходять тільки для стрільби на ближні дистанції, тому що точність залишає бажати кращого.
Експансивні. Головна частина деформується, завдяки чому збільшується сила удару і площа ураження. З'являється навіть зупиняє ефект, завдяки якому такі кулі для пневматики вважаються мисливськими, і навіть можуть застосовуватися для самооборони.
Калібр ж у всіх пневматичних куль однаковий - 4,5 мм. Звичайно, зустрічаються і більші, але і такі пневмати вимагають вже дозвільних документів для покупки. Різноманітність, як бачите, є присутнім, і вибрати відповідний боєприпас досить просто. Головне, визначитися, де і для чого він буде використаний.
В цілому, всі кулі для пневматики ефективні в своїй області.
Якісь краще для розважальної стрільби, інші для відстрілу шкідників на присадибній ділянці. І кожен з них займає своє місце на вітчизняному ринку.
З чого роблять кулі для пневматики
Тут ситуація настільки ж різноманітна, як і з формами. Спочатку всі боєприпаси робилися зі свинцю - дуже дешево і легко надати потрібну форму. Зараз список матеріалів значно ширше, і кожен має право на існування. Отже, можна купити кульки для пневматики з:
свинцю, традиційного, але токсичного матеріалу, до того ж дуже м'якого, так що довго тримати цей метал в руках не рекомендується;
сплавів свинцю з іншими металами, що збільшує міцність і знижує токсичність, але не усуває небезпеки до кінця;
стали, з якої виходять міцні і безпечні для здоров'я боєприпаси, але досить важкі і дорогі;
пластика, що з'явилися зовсім недавно, з низькою міцністю, але буквально копійчаної вартістю;
різних сплавів типу олова з іридію і міддю, які демонструють відмінні характеристики, але засмучують високою ціною.
Основними матеріалу є свинець і сталь. Незважаючи на токсичність, з першого роблять велику частину куль - можливість надати будь-яку форму і бюджетность дають про себе знати.
Сталеві кулі для пневматики, мабуть, кращий вибір, правда, потрібно досить потужна зброя, тому що вага кулі на порядок більше, ніж з інших матеріалів.