Травматична зброя - це пістолети, розроблені для самооборони, які стріляють спеціальними гумовими боєприпасами. Ключовою особливістю моделей такого типу є неможливість використання бойових патронів. Саме тому травмата вважаються нелетальної зброєю, хоча і вимагають дозвільних документів від МВС. Більш того, законодавчо обмежене коло осіб, які мають право на придбання і носіння. До речі, травматичними бувають тільки пістолети. Рушниці, наприклад, хоч і можуть стріляти гумовими кулями все одно вважаються вогнепальною зброєю, і оформлення документів на них відбувається за іншою схемою.
Що таке травматичний пістолет
Відзначимо, що від вогнепалу травмата практично нічим не відрізняються, принаймні зовні. Єдино, що:
У травматичної зброї вузький канал ствола, так що бойова куля (наприклад калібру 9 мм) через нього просто фізично не проходить.
Звичайно, є конструктивні відмінності в магазинах, ударно-спусковий механізм і системі подачі патрона, що обумовлено боєприпасами з малою масою. Зазвичай це кулі з еластичних матеріалів з важким сердечником (зі свинцю або стали) або кульки. Але останні не так популярні, і більше підходять для пневматики.
Головна особливість травматичного пістолета - потужний зупиняє ефект і слабка проникаюча здатність.
Еластична куля, випущена з травмата не здатна пробити навіть людську шкіру, але має достатню кінетичну енергію, щоб заподіяти сильний біль і велику гематому, або навіть нанести серйозну травму, наприклад, перелом. За рахунок цього досягається потрібний ефект - нападник знешкоджений, але фатальних ушкоджень не має. Серйозної шкоди можна завдати тільки тваринам, з агресією яких теж досить часто стикаються жителі сучасних мегаполісів.
Які травматичні пістолети бувають
Вся зброя такого класу ділиться за принципом роботи на дві категорії:
Газове. Стріляє гумовими або металевими кульками і працює від балона зі стисненим СО2. Вважається малопотужним і неефективним проти нападника людини.
Порохове. Стріляє гумовою кулею зі сталевим сердечником, яка отримує розгін від вибуху пороху в капсулі патрона. Показує хороший зупиняє ефект і дозволяє впоратися з будь-якого агресивного особистістю.
Саме останній варіант воліють найчастіше. Наприклад, більшість травмата в Києві - порохові. Ще одна перевага в тому, що дизайн повністю копіює бойові моделі пістолетів, так що конфлікт зупиняє вже сама поява зброї.
Як купити травматичний пістолет в Україні
Асортимент травмата в мережі збройових магазинів ПОЛЮВАННЯ досить великий. У цьому розділі представлені моделі вітчизняного і зарубіжного виробництва, від класичних Макаровим до сучасних Фортів, і навіть ультракомпактний жіночі варіанти револьверів Вій, форму яких в народі називають бульдога і через коротке стовбура.
Але придбати їх може далеко не кожен бажаючий.
А взяти собі травматику в інтернет-магазині апріорі неможливо без особистої явки для пред'явлення дозволу. Оборот і облік зброї строго регламентований законодавством, згідно з яким право на придбання і носіння травмата мають:
судді і співробітники правоохоронних органів;
депутати будь-якого рівня і державні службовці;
журналісти і працівники засобів масової інформації;
дружинники, які охороняють громадський порядок;
співробітники приватних і державних охоронних підприємств.
Детальніше про процедуру оформлення дозволів можна дізнатися у консультантів збройових магазинів ОХОТА за телефонами, вказаними на сайті, в месенджерах або соцмережах.