А чи знаєте Ви, що часткова глухота у всіх без винятку власників вогнепальної зброї з самого моменту винаходу останнього? Факт вкрай сумний, але проблем зі здоров'ям легко уникнути! Саме для цього були розроблені засоби шумозаглушення для стрільців - навушники протишумні і беруші. З моменту появи таких аксесуарів на ринку проблеми зі слухом у мисливців зникли, і кожен стрілець насамперед купує засіб для захисту вух. Ціни на деякі моделі, звичайно, кусаються, але економити на власному здоров'ї все ж не варто.
Як працюють шумоподавляющіе аксесуари для стрільби
Саме просто пояснення - просто блокують звук. Але тут є і важлива особливість, адже крім пострілу стрілок не чує і нічого іншого. Першими з цією проблемою зіткнулися військові, і досить швидко знайшли рішення. Так з'явилося два види захисту вух:
Пасивні. Найбільш прості затички, типу беруші, і навушники з щільними вкладишами, які просто відрізають всі звуки навколишнього світу. Доступні за ціною, але не особливо зручні в експлуатації.
Активні. Зазвичай це навушники з електронними системами в чашах, хоча зустрічаються і беруші такого типу. За допомогою додаткових систем блокуються тільки звуки, що перевищують критичні значення гучності, а, наприклад, звичайна людська мова чутна чітко.
Ми рекомендуємо користуватися активними протишумними навушниками. Такі моделі і зручніше, і функціональніша, і захищають на порядок краще. З одного боку ціна на навушники для стрільців досить висока, але і слух гарантовано залишається без пошкоджень.
Навіщо потрібні беруші для стрільби
Тут все просто - банальна блокування вушного каналу. Просто, надійно і недорого. Але знову ж таки не чутно взагалі нічого. А, скажімо, переговори на полюванні або команди рефері на стрілецьких змаганнях можуть бути вкрай важливі. Більшість сучасних власників зброї воліє все-таки навушники.
Які стрілецькі навушники можна купити в Україні
Варіантів досить багато. На відміну від берушей навушники бувають активним і пасивними. Другі просто закривають вухо вкладишем за рахунок щільного прилягання. А ось перші:
апаратно відсікають гучні звуки;
знижують вібрації від пострілів;
дозволяють користуватися раціями;
мають різні варіанти налаштувань;
автоматично підлаштовуються під гучність і частотність звуків.
Єдиний недолік - батарейки, які потрібно періодично міняти. Більшість моделей оснащені захистом від вологи, пилу і навіть механічних пошкоджень, так що виявитися під дощем таким аксесуарам не страшно.