Зберігання мисливської зброї - це регульована законом процедура, згідно з якою вогнестріл не може просто так лежати на полиці. І відповідно їй же не може просто перевозитися в багажнику. Більш того, без належного обладнання навіть зареєструвати зброю неможливо, а правильність облаштування місця перевіряють органи МВС. Так що це розділ, присвячений збереженню зброї, є невід'ємним супутником таких категорій, як гладкоствольну і нарізну. Єдиний виняток становлять пневмати.
Перевозити і зберігати будь-яку пневматичну рушницю чи пістолет можна без обмежень.
А ось вогнепальною і травматичним моделям варто приділити більше уваги. Благо, в мережі збройових магазинів ПОЛЮВАННЯ асортимент засобів для зберігання зброї дуже великий, і підібрати відповідне не складає труднощів.
Що потрібно, щоб володіти зброєю
Отже, перед тим, як придбати гвинтівку (як з нарізним стволом, так і гладкоствольну рушницю) і навіть травматичний пістолет, потрібно потурбуватися про те, де вона, і звичайно, патрони будуть зберігатися. Єдиний законний метод - купити:
Сейф. І встановити його за адресою прописки власника зброї. Бувають пістолетні, гвинтівкові і рушничні сейфи, які відрізняються розмірами. У більшості є спеціальне відділення для боєприпасів зі своїм ключем.
Чохол. Справа в тому, що транспортування знаряддя в Україні дозволена тільки в чохлі і обов'язково в розрядженому стані, а краще в розібраному.
Кобуру. Для травмата, адже вони, по суті, є засобом самозахисту, і завжди повинні бути під рукою.
І обов'язково майте при собі документи на зброю, коли виносите його з дому. Навіть на травмат.
До речі, цікавий факт - в Україні для зберігання зброї в кількості більше трьох одиниць сейфа вже недостатньо, а потрібна окрема кімната зі своєю сигналізацією, підключена до пульта охорони поліції.
А одну одиницю потрібно зберігати в замаскованому і недоступному для сторонніх місці. Ключ від сейфа повинен бути тільки у власника. І дотримання цих правил регулярно перевіряється співробітниками поліції.
Як законно виконується транспортування зброї
Основна проблема в тому, що в Україні немає чіткого закону про зброю.
Згідно з наказом МВС транспортування можлива в розрядженому стані і в чохлі.
І хоча за ГОСТом зарядженим вважається тільки ту зброю, у якого патрон у патроннику, кожен співробітник трактує це поняття по своєму. Так що краще за все повністю розібрати гвинтівку, покласти в:
чохол, м'яку і універсальну сумку зі спеціальним замком, яка підходить для будь-якої моделі карабіна або рушниці;
кейс, який зазвичай купується під певну модель зброї, і володіє твердим корпусом;
футляр, майже такий же, як кейс, але з корпусом, сформувати під гвинтівку або рушницю;
коробку або сумку для патронів, щоб перевозити боєприпаси.
На щастя, і товари для зберігання зброї, і для транспортування в величезній кількості представлені в мережі збройових магазинів ОХОТА. У нас є вироби як вітчизняних, так і зарубіжних брендів, а консультанти запросто допоможуть підібрати оптимальний варіант саме під Ваше рушницю або пістолет.