Пневматичний пістолет можна назвати найбільш універсальним зброєю з тих, що не вимагають дозволів, ліцензій, допусків і взагалі будь-яких документів для покупки в магазині. При цьому така пневматика використовується для розважальної стрільби, в спортивних змаганнях і навіть для самооборони. Різноманітність моделей, доступна вартість і можливість застосування в різних сферах часто роблять саме пневмопістолети улюбленими іграшками як підлітків, так і дорослих. Причому обох статей.
Який можна купити пневматичний пістолет в Україні
Незважаючи на різноманіття моделей, представлених на ринку, класифікація проходить за типом ударно-спускового механізму. Найпопулярнішими є:
Пружинні. Заряджаються за допомогою перелому ствола, що зводить пружину. Зазвичай однозарядного, і використовуються в спорті.
Газові. Працюють від змінного балона зі стисненим СО2. Зазвичай комплектуються обоймою і стріляють в напівавтоматичному режимі. Завдяки дизайну від бойових пістолетів часто використовуються для самооборони, хоча хорошого зупиняє дії і не мають.
Мультикомпресійний, або з попередньою накачуванням. Обладнані вбудованим балоном, в який закачується повітря спеціальним важелем. Дозволяють контролювати силу пострілу. Досить потужні агрегати, які використовуються навіть для відстрілу польових шкідників.
Мабуть, найбільш затребувані у вітчизняних споживачів саме газові моделі. Ціна такого пневматичного пістолета задоволена низька, зовнішній вигляд відповідає вогнепальною зразкам, області застосування дуже різноманітні, а для покупки не потрібні дозвільні документи, тому що всі вони випускаються в калібрі 4,5 мм, і не вважаються травмонебезпечним, спортивним або мисливською зброєю.
Який пневматичний пістолет краще купити
Відповідь не така вже й однозначний, як здається на перший погляд.
Кожен тип пневматики заслужено займає свою нішу.
За прикладами далеко ходити не потрібно. Пружинні пістолети досить потужні і довговічні, але показують низьку скорострільність і зовнішній вигляд мають явно спортивний, та й система перезарядки переломом стовбура явно не дозволяє використовувати їх для самозахисту. Зате вартість низька і догляд майже не потрібно, завдяки чому їх можна часто зустріти в тирах. У той же час, газо-балонна пневматика виглядає, як справжній вогнестріл (часто навіть з рухомим затвором і рамкою), стріляє до тих пір, поки в резервуарі хоч щось є, але коштує дорожче, вимагає якісного обслуговування і постійної заміни балонів.
Так що доля пружинної пневматики спорт і відстріл виробів на дачі, а газової - розважальна стрілянина по банкам і використання для залякування опонента при самозахисті.
Що ж стосується мультикомпресійний пневматичного пістолета, то ця зброя на любителя. За високу потужність (аж до можливості пробити фанерний лист товщиною близько десяти міліметрів) він розплачується масивністю і низькою скорострільністю. Зате ресурс для пострілів ніколи не закінчується.
Як купити пневматичний пістолет
Безсумнівним плюсом цієї зброї є вільний продаж. Замовити пневмат можна навіть в інтернет-магазині і отримати поштою. А з огляду на великий асортимент (тільки на сайті збройових магазинів ОХОТА в каталозі представлені десятки моделей), підібрати максимально відповідний варіант, як по дизайну, так і за вартістю, дуже просто. Ніяких дозволів і ліцензій на покупку і носіння не потрібно.