Нарізні патрони з'явилися одночасно з однойменною стволами - теж нарізними, які отримали свою назву завдяки структурі внутрішньої поверхні. На відміну від гладких, вони мають спеціальні канавки, які надають пулі додаткове прискорення, зокрема, змушуючи боєприпас обертатися навколо своєї осі.
Спочатку, нарізні патрони для полювання не використовувалися, і були доступні тільки військовим. Але як тільки з'явилися цивільні версії гвинтівок і карабінів, а згодом і малокаліберної зброї, стали доступні і відповідні боєприпаси. Вони займають свою власну нішу на ринку і не є конкурентом для гладкоствольних, застосовуючи в абсолютно інших ситуаціях.
Мисливські нарізні патрони
Дивно, але саме мисливці першими зіткнулися з проблемами при використанні таких куль. Потужні, точні, з високою пробиває здатністю нарізні патрони виявилися слабо пристосованими для відстрілу звірів і птахів. Тому конструкцію довелося допрацьовувати для потреб цивільного населення. Зміни торкнулися оболонки кулі, хоча це і не вплинуло на загальну концепцію.
Нарізні патрони використовуються для високоточної стрільби на далекі дистанції.
Класичні 50 і 100 метрів, які вважаються оптимальними для полювання, є мінімальним значенням відстані для карабінів і гвинтівок. Навіть більше того, на такі дистанції з нарізної стріляють вкрай рідко, віддаючи перевагу більш значний метраж. Тому таку зброю і, відповідно, патрони вибирають стрілки, повністю освоїли гладкоствольні рушниці.
Проте, нарізні патрони впевнено займають свою нішу і популярні у тисяч мисливців по всьому світу.
Які можна купити нарізні патрони для полювання
Основна класифікація проходить за типом оболонки самої кулі. Так, бувають:
Суцільнометалеві. Такі патрони демонструють відмінну пробиває здатність, але слабке зупиняє дію. Саме тому використовуються для снайперських пострілів на максимальній дистанції і тільки в вразливі місця дичини. Потенційно можуть легко звалити і косулю, і ведмедя, залишивши цілий трофей, але вимагають гарної стрілецької підготовки.
Полуоболочечной, або експансивні. Носик кулі м'який і при попаданні деформується, але не розпливається на частини. Залишає широкий рановий канал, надає потужний гідроудар по внутрішнім органам і викликає сильний больовий шок. Мабуть, найпопулярніші нарізні патрони для полювання. Гарні проти середньої дичини, типу вовка, оленя, козулі.
Руйновані. У цих при попаданні руйнується або частина кулі, або весь корпус. Осколки залишають глибокі множинні ранові канали і роблять сильний зупиняє дію, але часто псують трофей і мають слабку пробиваемость. Використовуються проти великого звіра, якого потрібно зупинити будь-яку ціну, наприклад, ведмедя, лося або кабана.
Звичайно, можна ділити нарізні патрони за калібром, дульної енергії, оптимальним цілям і ще багатьма параметрами. Але всі вони індивідуальні, і залежать більше від уподобань стрілка або наявного зброї.
Як купити нарізні патрони
Відповідь проста - так само, як і інші вогнепальні боєприпаси. Покупцеві потрібно пред'явити в магазині дозвіл на зброю і вибрати відповідні кулі.
Відправляти патрони поштою заборонено.
І купувати для третіх осіб, до речі, теж. Так що потрібно обов'язково прийти в магазин особисто з усіма наявними на руках документами і ліцензіями.
Якщо все в порядку, то консультант підкаже, що є в наявності, і які нарізні кулі найкраще підходять для передбачуваної мети, від качки до ведмедя.