Травматичні патрони - це боєприпаси несмертельної дії, призначені для самозахисту. Вони використовуються переважно в травматичних пістолети, хоча бувають і моделі для гладкоствольних рушниць. Але останні більше є прерогативою приватних охоронних компаній і правоохоронних органів. В руках цивільного населення найчастіше виявляються саме пістолети і, відповідно, кулі до них.
Що таке травматичні патрони
Головна відмінність такого боєприпасу - куля з еластичного матеріалу і зменшена кількість пороху в порівнянні з бойовим аналогом.
Патрони для травматичного пістолета мають мінімальні проникаючими властивостями, але надають прекрасний зупиняє ефект.
В іншому ж це звичайний патрон з гільзою, яка тримає кулю, і капсулем, вибухає порох при ударі по ньому бойка. Асортимент нелетальних боєприпасів не може похвалитися особливою різноманітністю, хоча все одно вибрати є з чого. Так, в мережі збройових магазинів ОХОТА представлені всі найпопулярніші моделі, що зарекомендували себе з найкращого боку під час роботи з більшістю пістолетів.
Які бувають травматичні патрони
Основна класифікація проходить за типом конкретно вражаючого елементу. З моменту появи травматичної зброї нічого нового не придумали, так що в Україні можна купити кулі:
литі виконані повністю з гуми на формувальному верстаті;
з сердечником, де всередині гумового кульки розташований ще один свинцевий для збільшення маси і сили удару;
картечних, з кількома гумовими болванками в гільзі, хоча це вже для стрільби з рушниць.
Найбільш популярні - перші. Вони і б'ють боляче, і серйозних каліцтв не завдають. Другі ж частіше використовуються поліцейськими і можуть привести навіть до летального результату через високу дульной енергії пострілу.
Максимально допустима дулова енергія травматичного патрона становить 91 Дж.
Але вже при силі удару в 80 Дж куля здатна зламати кістку і викликати серйозний гідроудар внутрішніх органів. Так що для цивільних краще найчастіше рекомендується купити саме литі патрони.
Як вибрати травматичний патрон
Відзначимо, що крім типу кулі, нелетальних боєприпаси поділяють за матеріалом гільзи і конструкції капсуля.
Гільзи бувають сталеві (найнадійніші), латунні (м'які, і тому клин затвор) і біметалічні з мідної домішкою (найдешевші, але і надійність залишає бажати кращого). Оптимальний варіант - гільзи зі сталі. Патрони з ними трохи дорожче, але проблем точно не доставлять.
Капсулі ж бувають дво- і одноканальні. Перші більш надійні, але сильніше забруднюють зброю слідами згоряння пороху. А другі залишають менше окислюють речовин, але частіше клин.
Як замовити патрони для травматичного пістолета
Такі боєприпаси підлягають стороною звітності, так що придбати кулі для травмата можна тільки з дозволом на носіння останнього. І тільки особисто в магазині.
Відправка травматичних патронів поштою заборонена законодавством.
До речі, так само, як і їх модифікація. Самостійне збільшення пороховий навішування для підвищення потужності веде до кримінальної відповідальності, хоча народних умільців це не завжди зупиняє. Але є й інша сторона - кустарно модифікований патрон непередбачуваний, і може розірватися в стовбурі, завдавши травми власнику зброї. Краще взагалі забути про експерименти з травматичними патронами, і використовувати ті, що представлені на ринку.
Вибір, на щастя, є. Досить великий асортимент мережі збройових магазинів ОХОТА дозволяє без проблем підібрати надійний і перевірений боєприпас, який зупинить будь-якого нападника, і не дозволить Вам самим переступити межу необхідної самооборони.